חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחפרון

מעמיס דו כפי מכונה לעיתים בובקט ונקרא בעגה המקצועית מחפרון. זהו כלי חשוב במערך של ציוד מכני הנדסי, והוא כולל מלבד טרקטור ייעודי (מרכב המכיל את תא הנהג, המנוע והגלגלים) גם יעה קדמי ומחפר קטן בירכתיים.

ביחס לכלים אחרים,היתרונות של מעמיס דו כפי הם זריזות וגודל. אפשר להיכנס איתו אל מקומות קטנים וצרים במיוחד, להשתמש בו באתרי בנייה או אפילו בתוך מחסני הובלה. זהו כלי קומפקטי, אך הגודל שלו לא בא על חשבון ביצועים.

השימוש העיקרי של מחפרון

יש מגוון רחב של פעולות אותן ניתן לבצע בעזרת הכלי. פעולות אלו הופכות את הכלי לפופולארי מאוד במיזמי הנדסה עירוניים, בתחזוקה שוטפת של כבישים ובהקמת תשתיות אורבניות. הכלי יכול להתנייד בעצמו גם בדרכי עפר ובכבישים עירוניים. בניגוד לציוד מכני הנדסי כבד יותר כמו דחפורים ומחפרים, מחפרון אינו תלוי בסמיטריילר או במובילי צמ"ה לצורך שינוע. הוא נע על גלגלים עם צמיגים, לא גורם נזק לכביש, ומסוגל להגיע עד מהירות של 30 קמ"ש במרחקים גדולים.

רחוב דיזנגוף 11 בת"א. עבודת קידוח

אלו השימושים העיקריים של המחפרון:

  • בנייה
  • הריסות קטנות
  • העברת חומרים
  • נשיאת חפצים
  • אספקת כוח לציודבנייה
  • חפירת חורים
  • שבירת אספלט
  • סלילת דרכים ומדרכות
  • חפירת תעלות לצורך החלפת צנרת
  • סתימת חורים
קידוח בהיכל התרבות בתל אביב

מבנה הכלי ותפקיד הזרועות

הדרך הנכונה להשתמש בכלי פופולארי כמו שופל, היא להבין לעומק את מרכיביו השונים:

א. הטרקטור – המרכב המכיל את המנוע, הגלגלים ותא המפעיל אחראי גם על הזרועות ההידראוליות. בעזרת טרקטור ניתן להפעיל את שלל הכלים ההנדסיים של המחפרון. הגלגלים שלו רחבים במיוחד, והזוג האחורי גדול וכבד יותר. המנוע ממוקם בחזית, וכיום רוב תאי המפעיל סגורים ועם חלונות זכוכית גדולים. המטרה היא שיפור רמת הבטיחות של המפעיל, ולכן הכלי נחשב כיום לבטוח למדי. האיטום ומערכות המיזוג הפנימיות בתוך הטרקטור מגינים על המפעיל מפני חום, רעש ואבק.

ב. מחפר אחורי – זו היא זרוע תלתמפרקית המצוידת ביעה אחורי. משתמשים בה בעיקר לצורך ביצוע עבודות חפירה קטנות,שבירת אספלט או הכנה של תשתיות לקווי ביוב, חשמל ומים.

ג. יעה קדמי – כף זו מאפשרת לכלי לתפקד בתור יעה אופני קומפקטי. חלק נרחב מהפעולות המבוצעות על ידי הכלי הן תוצאה של יעד קדמי. היעה נשלט על ידי זרועות הידראוליות ודורש לא מעט מיומנות,ניסיון ומקצועיות. מלבד היעה הבסיסי ניתן להתקין על הזרועות ההידראוליות כליםהנדסיים נוספים ומתקדמים.

חברת אלון יסודות(דאידה) בע"מ מתמחה בביצוע קידוחים מכל הסוגים. החברה מפעילה בובקטים ומחפרונים ומשתמשת בציוד חדיש. לחברה צוות עובדים מיומן, המזמין אתכם לפגישת היכרות, ותיאום עבודות כגון קידוח ניסיון לבדיקות קרקע, בניית בורות ספיגה וניקוז, ביצוע קידוחים בזחל קטן ועוד.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.
דילוג לתוכן