חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קידוח בורות ספיגה

אלון יסודות - 40 שנות ניסיון

כל עבודה של קידוח בקרקע דורשת מומחיות, וכאשר מבצעים עבודה מורכבת כזו אסור להתפשר. אלון יסודות דאידה היא חברה מקצועית המתמחה בעבודות קידוח מכל הסוגים, ועם שנים רבות של ניסיון בקידוח של בורות ספיגה.

מהו בור ספיגה?

בור ספיגה כשמו כן הוא, קידוח בקרקע שתפקידו לקלוט אליו מים מסיבות שונות. לפני הקמת מערכות ביוב מרכזיות ומסודרות, תפקידם העיקרי של בורות הספיגה היה לנקז אליהם את הביוב של הבתים. לאחר קידוח הבור היו מפנים אליו את הצינורות שמנקזים את השירותים, הכיורים והמקלחת. הנוזלים היו נספגים לאיטם בקרקע, ומדי פעם כאשר הבור היה עולה על גדותיו היה צורך לשאוב ולנקות אותו, ולעיתים היה צורך לקדוח בור חדש. החיסרון המשמעותי של שיטה זו היא הזיהום הסביבתי, ולכן היום החוק קובע שחייבים להתחבר למערכת הביוב המרכזית. ישנם היום אזורים מועטים שבהם אין עדיין פתרונות של מערכת ביוב, ולכן ממשיכים להשתמש בבורות ספיגה. אולם לבורות ספיגה ישנם מספר שימושים נוספים. באזורים שבהם יש הצפות בגלל גשמים ניתן לקדוח בור אחד או מספר בורות במיקומים אסטרטגיים, כך שעודפי המים ינוקזו אל הבורות ויחלחלו אל הקרקע. ישנם אנשים פרטיים אשר בוחרים לקדוח בור ספיגה בחצר כדי לאסוף את מי הגשמים ולהשתמש בהם לצורכי השקיה. כאשר עושים זאת נכון, שימוש בבורות ספיגה לצורך זה אינו מזהם את הסביבה.

מהם הדגשים החשובים?

בראש ובראשונה צריך לקחת בחשבון את מטרתו של הבור. קידוח של בור ספיגה לניקוז של ביוב שונה מהותית מקידוח של בור המיועד לנקז גשמים ולמנוע הצפות. עבור הראשון צריך לקדוח בור עמוק יותר, במיקום שיאפשר חיבור של צינורות הביוב מהבית. בנוסף צריך לקחת בחשבון את ההשלכות החוקיות של הקידוח, ולקבל את האישורים המתאימים לכך.

לעומת זאת קידוח של בורות ספיגה לניקוז גשמים צריך לקחת בחשבון את האזורים בהם צפויה להיות הצפה. למשל אזורים נמוכים יותר במבנה, כמו חניות תת קרקעיות, או בשטח הגינה החשוף. הבור צריך להיות ממוקם כך שמי הגשמים יוכלו לזרום אליו בחופשיות.

לפני תחילת הקידוח חשוב מאוד לבחון את מאפייני הקרקע השונים- סוג האדמה, האם ישנה שכבת סלע אטומה ועוד. המאפיינים הללו חשובים כדי למנוע קריסה של הבור או של מבנים מסביב, וכמובן כדי לבחור היטב את אופי העבודה והציוד הנדרש.

למה לבחור באלון יסודות?

בשביל עבודה מורכבת אתם זקוקים לצוות מקצועי ואחראי, ובעל ניסיון בשטח. לאנשי המקצוע שלנו יש את הידע המקיף ביותר כדי לבצע את העבודה, ולצד זה גם ניסיון של שנים רבות. השילוב בין הידע לניסיון מאפשר לנו לתת פתרונות גם בתנאים קשים ומיוחדים. זה גם מאפשר לאנשי המקצוע שלנו לבחור את הציוד הנדרש, לתכנן את לוח הזמנים ולעמוד בו.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.
דילוג לתוכן