חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קידוח מי תהום

אלון יסודות - 40 שנות ניסיון

בשביל לבצע עבודה כל כך מורכבת אתם זקוקים לצוות המקצועי ביותר, ואנו כאן כדי לספק אותו. באלון יסודות דאידה תמצאו את אנשי המקצוע המנוסים והטובים ביותר, כדי לבצע את העבודה בצורה איכותית ובטוחה, על פי כל התקנים.

מהו קידוח מי תהום?

תחילה נסביר מהם מי התהום וכיצד הם נוצרים. הקרקע מורכבת משכבות של אדמה או חול שמאפשרים למי הגשמים לחלחל, אולם מתחת להן נמצאות שכבות של סלע, שהן שכבות אטומות שאינן מאפשרות מעבר מים. לכן המים מגיעים עד לנקודה הזו ונשארים כלואים בין שכבת הסלע לשכבת האדמה ומצטברים ככל שיורדים גשמים. במדינת ישראל ישנם מספר אזורים מרכזיים של מי תהום, כאשר המוכר שבהם הוא אקוויפר החוף.

העומק של מי התהום תלוי בהרכב של הקרקע ובעומק שכבת הסלעים. לרוב מדובר בהצטברות של מים מתוקים הראויים לשתייה, ואכן חלק ממקורות המים בישראל הם מי התהום. אולם ישנם אזורים שבהם מי התהום מתערבבים עם מי הים והופכים מלוחים ואינם ראויים לשתייה, ובאזורים רבים אחרים יש בעיה קשה של זיהום מי התהום בעקבות חלחול של מזהמים מסוגים שונים- בין אם חיידקים ובין אם פסולת וחומרים כימיים רעילים. כאשר בונים כל מבנה באשר הוא, יש צורך תחילה לקדוח בקרקע על מנת ליצוק יסודות כדי לייצב את המבנה. באזורים בהם מי התהום אינם עמוקים מספיק, יש צורך לבצע את הקידוח ולהגיע עד לשכבה זו. בניגוד לקידוח רגיל בקרקע, הקידוח במי התהום מורכב ומסוכן מסיבות רבות.

מהם הדגשים בקידוח מי תהום?

כמו בכל קידוח חשוב לבחון היטב את מאפייני הקרקע מלבד הימצאות מי התהום. קידוח בערבה אינו דומה לקידוח ברמת הגולן. לפני הקידוח צריך לבצע הערכה של מקור מי התהום – עומקו, רוחבו, האם מתבצעת שאיבה מאזור זה או לא. למעשה שכבת מי התהום יוצרת שכבה דינמית בתוך הקרקע שמשתנה תכופות כתוצאה מגורמים שונים. ירידת גשמים מעלה את מפלס מי התהום, ואילו שאיבה על ידי מקורות מובילה לכך שהמפלס יורד. שינוי המפלס משפיע כמובן על הקרקע עצמה, כאשר ירידה במפלס יכולה לגרום לסחיפה של הקרקע ופגיעה ביציבות המבנה.
כמו כן, הקידוח צריך להיעשות בצורה סטרילית ומקצועית ככל הניתן, על מנת למנוע זיהום נוסף של מי התהום.

בשביל עבודה מקצועית – צריך חברה מקצועית

בגלל המורכבות הרבה של הקידוח במי התהום חשוב מאוד לא להתפשר, ולבחור אך ורק בחברה בעלת ניסיון רב בביצוע עבודות מסוג זה. כדי שנוכל לבצע את הקידוח על הצד המקצועי ביותר אנו מעסיקים את אנשי המקצוע הטובים בשוק. החל מהצוות ההנדסי שתפקידו להעריך את אופי הקרקע, וכלה בצוות הקידוח עצמו. אנו בקיאים בכל שיטות הקידוח החדשניות, וכן בהפעלת הכלים הדרושים לכך. בזכות ניסיון עשיר אנו יכולים לתת מענה ופתרונות גם למקרים מסובכים הדורשים פתרון מורכב.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.
דילוג לתוכן