חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
אלון יסודות - 40 שנות ניסיון

קידוחי CFA – על השיטה ויתרונותיה

אלון יסודות - 40 שנות ניסיון

אלון יסודות - קבלן מורשה לעבודות קידוח CFA, בכל הקטרים לעומק של עד 23 מטר!

לעיתים רבות עולה הצורך בתגבור מלאכותי של כוח ההתנגדות הטבעי של הקרקע, בין אם לצרכי בנייה או שליטה וחיזוק של מבנה קרקע קיים. קידוח CFA, אשר מתבצע באמצעות מקדח ייעודי בעל מנגנון פעולה מיוחד, מהווה את השיטה הטובה ביותר ליצירת כלונסאות קידוח (Deep Foundation) הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת התוצאות בשטח. להלן פירוט אודות עקרונות השיטה.

מכונת CFA פרוייקט מרינה אשקלון

שיטת ה - CFA) Continuous Flight Augering)

קידוח הכלונסאות בישראל נפוץ ומקובל והוא כולל, באופן פשטני, קדיחה של בור הכלונס בצורה אנכית ולאחר מכן מילויו בבטון המכיל מוטות חיזוק. בשיטה הרגילה ליצירת כלונסאות בוצע התהליך בשלבים נפרדים, לכן נוצר לעיתים קרובות עיכוב בלוח הזמנים, כמו גם בעיות שונות ביציבות הכלונסאות, דבר אשר חייב שימוש בבנטונייט וצינור מגן. קידוח CFA הוא למעשה שיטה ששינתה את "פני המשחק" בתחום קידוח הכלונסאות. זאת בזכות מכונת הקידוח החדשנית אשר מבצעת את כל הפעולות שתוארו לעיל בו זמנית. בשיטה זו נקדח בור אנכי באדמה (עד לעומק של 23 מטר) באמצעות מקדח ספירלי, אשר בראשו מערכת להובלת בטון במצבו הצמיגי בלחץ גבוה. עם ההגעה לעומק הרצוי, מוזרק הבטון בלחץ תוך כדי העלאת ראש המקדח כלפי מעלה, עם או ללא רוטציה קלה. מוטות החיזוק מוחדרים לאחר שראש הקידוח יצא לגמרי מחור הקידוח וכל עוד הבטון עדיין סמיך.

עבודת קידוחי CFA - מכונת קידוח כלונסאות B250

אלון יסודות - קידוח ברמה אחרת

מתי כדאי להשתמש בקידוחי CFA?

קידוח CFA משמש ליצירת כלונסאות ודחיסתן בבטון, על מנת לתמוך במבנה במצבים המחייבים עבודה עם סוגי קרקע בלתי יציבים. הצורך יכול לנבוע מקידוחים שמטרתם תמיכה בשלד המבנה, אך גם לצורכי ייצוב קרקע שנחשד כי היא עלולה לקרוס. הדבר נכון פי כמה כאשר מדובר בשטחי ייעור מדורגים, אשר ביניהם עוברים כבישים. מכונות קידוח ה-CFA החדישות הינן חזקות במיוחד, מאפשרות שימוש במספר קטרי קידוח בו זמנית ובעלות יכולות עבירות בפני שטח משתנים ועגינה בכמה וריאציות אל כלי המשא.

חברת אלון יסודות (דאידה) בע"מ מתמחה בקידוחים בכל סוגי הקרקע ומציעה מגוון של מכונות קידוח. אם הנכם זקוקים לשירותי קידוח מקצועיים, לרבות מכונת קידוח CFA, קידוח באמצעות ציוד בובקט, קידוחים אופקיים, קידוחים עמוקים (עד 35 מטר) ועוד, הגעתם לכתובת הנכונה. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות מקיף, מקצועי, יעיל וזמין.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא קידוח CFA

תהליך קידוח CFA כולל מספר שלבים עיקריים:

הצבת המקדח: המקדח הבורגי חלול מוצב בנקודת הקידוח ומתחיל להסתובב.
קידוח: המקדח חודר לקרקע תוך כדי שהאדמה נמשכת כלפי מעלה באמצעות הלהבים הבורגיים.
שפיכת בטון: לאחר הגעה לעומק הרצוי, בטון נשפך דרך המקדח החלול תוך כדי שהוא נמשך כלפי מעלה, מה שממלא את הקידוח בבטון.
השמת חיזוק: במקרים מסוימים, חיזוקים מתכתיים מוכנסים לתוך הבטון הטרי לחיזוק נוסף של היסוד.

קידוח CFA מתאים לרוב סוגי הקרקעות, כולל קרקעות חוליות, חרסיתיות וחצץ. הוא יעיל במיוחד במצבים שבהם הקרקע עשויה לקרוס בקלות כמו קרקעות רכות או לחות. יתר על כן, השיטה מתאימה גם לקרקעות מעורבות שבהן קיימות שכבות שונות של חומרים.

בעבודות קידוח CFA יש לשמור על מספר דרישות בטיחותיות:

ציוד תקין: יש לוודא שהציוד המכאני והמקדח תקינים ומתוחזקים היטב.
הכשרת עובדים: יש לוודא שהעובדים מוכשרים ומנוסים בעבודה עם ציוד קידוח CFA.
שמירה על כללי הבטיחות: יש לעקוב אחר כללי הבטיחות הרלוונטיים ולהשתמש בציוד מגן אישי.
פיקוח וניטור: יש לפקח על העבודה באופן רציף ולנטר את תהליך הקידוח והשפיכה כדי למנוע תאונות ובעיות טכניות.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.
דילוג לתוכן