חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיטת הקידוח CFA

שיטת ה-CFA, הידועה גם בתור continuous flight auger, הינה שיטה מתקדמת המשמשת לביצוע קידוחים בשטחים מורכבים. עם התפתחות טכנולוגיות הבנייה התעורר הצורך בחומרים ורכיבים המצריכים עבודות עיבוד בשיטות מיוחדות. לשם התמודדות עם קידוחים בקרקעות מורכבות או משימות קידוח ייעודיות הומצאה שיטת הקידוח ב-CFA.

מה הם עקרונות שיטת קידוח CFA?

  • שיטת ה-CFA הינה שיטה מתקדמת לקידוחים מורכבים.
  • השיטה מתבססת על קידוח כלונסאות עמוק, בקרקעות לא יציבות, המקדח מוכנס לקרקע עד הגעה לעומק הרצוי.
  • לאחר שהגיע המקדח לנקודת היעד, מזרימה המערכת יציקת בטון בלחץ גבוה, שעתידה להפוך עם התקשותה למעין עמוד תמיכה.
  • לאחר שהמקדח יוצא מן הקרקע, מוכנס מעין כלוב עשוי מתכת אל תוך יציקת הבטון בטרם התקשותה. התוצאה המוגמרת היא יסודות חזקים ויציבים עליהם ניתן יהיה להקים את המבנה.
קידוח CFA בפעולה

היתרונות של שיטת CFA לקידוח

היתרון הגדול בשיטת CFA לקידוח הוא יעילותה הרבה בהתמודדות עם קרקעות לא יציבות.
בהיעדר פתרון אחר, שיטה זו היא השיטה הבטוחה והנפוצה ביותר כיום להתמודדות עם קרקעות רכות ולא יציבות, במקרה של קידוח יסודות עמוקים יתרון משמעותי נוסף של שיטה זו הוא העובדה כי היא אינה פוגעת בסביבה.
לעיתים בעת יציקת בטון באמצעות צינור מגן או יציקה ישירה לתוך חור קדוח, עלולה האדמה להזדהם וכתוצאה מכך, ייפגעו מי התהום. כתוצאה ממגע של חומרי היציקה עם הקרקע וחלחול לשכבות הפנימיות של האדמה, עלולים מי התהום להפוך בלתי כשירים לשימוש.
שימוש בשיטת קידוח CFA מונע זיהום שכזה.

זיהוי הקרקע

לפני כל עבודת קידוח יש לבצע זיהוי של הקרקע. זיהוי של שכבת הקרקע העליונה אינו מספיק לשם קידוח יסודות עמוק. כיוון שהקרקע בנויה משכבות על גבי שכבות שנערמות זו על זו ובמהלך הקידוח, עובר המקדח שכבה אחת, שנייה, שלישית ואפילו יותר מכך. לפעמים עשוי להיראות כאילו אין כל קשר בין שכבה לשכבה באופי היווצרותה, לכן מומלץ לערוך קידוח בדיקה מעמיק, קודם לקידוח המקיף. זיהוי קרקעות נכון יסייע לבחירת שיטת הקידוח המתאימה. זיהוי הולם יאפשר לדעת מבעוד מועד האם ניתן להשתמש בקידוח בשיטת CFA או שמא עדיף להשתמש בשיטות קידוח אחרות.

אלון יסודות שיטת הקידוח CFA

חברת אלון יסודות (דאידה) בע"מ מתמחה בקידוחים בכל סוגי הקרקע ומציעה מגוון של מכונות קידוח. אם הנכם זקוקים לשירותי קידוח מקצועיים, לרבות מכונת קידוח CFA, קידוח באמצעות ציוד בובקט, קידוחים אופקיים, קידוחים עמוקים (עד 35 מטר) ועוד, הגעתם לכתובת הנכונה. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות מקיף, מקצועי, יעיל וזמין.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר.
דילוג לתוכן